Feedback

baner utrzymanie czystosci

Pranie dywanów i wykładzin

Dywan jest prawdziwą ozdobą każdego wnętrza pod warunkiem, że odpowiednio o niego dbamy. Aby skutecznie prać dywany czy wykładziny należy posiadać solidną wiedzę na temat materiałów z jakich są wykonane, stosowania odpowiednich środków czystości oraz metod usuwania zabrudzeń. Dlatego pielęgnację okresową warto zlecić firmie zewnętrznej.
Zajmujemy się profesjonalnym praniem i czyszczeniem  dywanów i wykładzin. Stosujemy nowoczesne metody czyszczenia oraz profesjonalny sprzęt.

Stosujemy następujące metody :

  • czyszczenie na sucho (usuwa nawet najbardziej uporczywe zabrudzenia bez przemoczenia wykładzin, sprawiając, iż jest gotowa do natychmiastowego użycia, w przeciwieństwie do czyszczenia metodą mokrą)
  • czyszczenie wykładzin na mokro (gruntowne dwuetapowe czyszczenie przy użyciu szorowarki, polega na dogłębnym szczotkowaniu z równoczesnym nanoszeniem detergentu. Namoczona wykładzina jest płukana i osuszana odkurzaczem). Po usłudze czyszczenia wykładzinę należy pozostawić na okres min. 24h w tym czasie nie należy użytkować wykładziny
  • czyszczenia wykładzin na mokro poprzez szamponowanie (silną stroną tej metody jest duża skuteczność rozpuszczenia brudu)


Dywany oraz wykładziny powinny być czyszczone codziennie – odkurzanie na sucho. Warto także na bieżąco usuwać wszelkie powstałe plamy, nie pozwalając na to, by brud wniknął w głąb włókna. Cyklicznie należy też przeprowadzać pranie wykładzin, co ma na celu gruntowne usunięcie wszelkich zanieczyszczeń nieorganicznych i organicznych oraz pełne odświeżenie wykładziny.
Do czyszczenia wykładzin oraz dywanów stosujemy najnowsze technologie, umożliwiające bardzo skuteczne usuwanie plam. Stosujemy metodę ekstrakcyjną, polegającą na natryskiwaniu detergentu na czyszczoną powierzchnię. Następnie detergent jest odsysany wraz z zebranym brudem. Dzięki temu stopień wilgotności wypranej wykładziny jest znacznie mniejszy, niż w przypadku zastosowania innych metod czyszczenia. Czas schnięcia to tylko kilka - kilkanaście godzin. Do prania wykładzin używamy urządzeń renomowanych firm oraz najwyższej jakości antyalergicznych środków piorących i odplamiających. Stosowane przez nasza firmę preparaty posiadają właściwości roztoczobójcze oraz zawierają składniki konserwujące i wzmacniające włókno. Wytworzona warstwa ochronna uniemożliwia na dłuższy czas ponowne wnikanie brudu w strukturę czyszczonych powierzchni.
Nasze usługi zawsze dostosowujemy do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

 

Używamy plików cookie na tej stronie, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. Aby dowiedzieć się więcej o plikach Cookie przeczytaj naszą politykę prywatności.

Akceptuję politykę prywatności na tej stronie.